75 lat WIŁ-PIB!
22 maja 2026 r. świętowaliśmy 75. rocznicę powstania naszego Instytutu. Tyle lat minęło od utworzenia w 1951 r. w Zegrzu Poligonu Naukowo-Badawczego Łączności. Od tego czasu niezmiennie zajmujemy się opracowywaniem i wdrażaniem systemów łączności, coraz nowszych generacji, aby wspierać funkcjonowanie polskiej armii w tym zakresie.
Pracownicy Instytutu świętowli razem z przedstawicielami instytucji, które z nami współpracują i nas wspierają.
Wręczono wyróżnienia byłym i obecnym pracownikom oraz partnerom WIŁ-PIB. Wyróżnienia otrzymali:
Gen. bryg. Piotr CHODOWIEC –szef Zarządu Kierowania i Dowodzenia P-6; Paweł DZIUBA – dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa; Płk Dariusz KWIATKOWSKI – zastępca Dowódcy Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni; Zygmunt FABISIAK – były prezes AMZ KUTNO S.A.; Dariusz FABISIAK – dyrektor naczelny AMZ KUTNO S.A.; Dariusz KOENIG – dyrektor generalny Kenbit Sp.J
Jan LATEK; Edmund WIRKUS; Krzysztof KORDAS; Marek MAŚLIJEWICZ; Ryszard FLORYŃSKI
Zofia PIETRZAK – URBAŃSKA; Prof. Marek SUCHAŃSKI; Prof. Marek LEŚNIEWICZ; Prof. Ireneusz KUBIAK; Mirosław WILK; Jerzy ZAJĄC; Sławomir BURLIŃSKI; Mirosław RUSZKOWSKI
Odczytano życznia wiecepremierów: Władysława Kosiniaka-Kamysza (Ministra Obrony Narodowej) oraz Krzysztofa Gawkowskiego (Ministra Cyfryzacji), a także Cezarego Tomczyka - Wiceministra Obrony Narodowej.
Częścią uroczystości była prezentacja filmu o Instytucie, suplementu do "Monografii WIŁ-PIB" - obejmującego lata 2011-2026 oraz występ Orkiesty Ochotniczej Straży Pożarnej z Nadarzyna.
Po części oficjalnej i artystycznej wszyscy świetnie sie bawili przy grillu i muzyce.